• Home  
  • FSBiH odbio izdati dvije licence za Premijer ligu BiH
- Premijer liga BiH

FSBiH odbio izdati dvije licence za Premijer ligu BiH

Danas je održana sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova NS/FS BiH. Sjednica je održana u vezi sa vanrednom primjenom sistema za licenciranje klubova za ulazak klubova iz nižeg ranga takmičenja u WWin ligu Bosne i Hercegovine u sezoni 2026/27. Na sjednici se odlučivalo o licencama klubova koji su aplicirali za učešće u WWin ligi BiH, […]

FSBiH odbio izdati dvije licence za Premijer ligu BiH

Danas je održana sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova NS/FS BiH.

Sjednica je održana u vezi sa vanrednom primjenom sistema za licenciranje klubova za ulazak klubova iz nižeg ranga takmičenja u WWin ligu Bosne i Hercegovine u sezoni 2026/27.

Na sjednici se odlučivalo o licencama klubova koji su aplicirali za učešće u WWin ligi BiH, takmičarska sezona 2026/27, i to:

FK „BSK“ Banja Luka, FK „Leotar“ Trebinje i NK „Čelik“ Zenica.

Prvostepena komisija je jednoglasno donijela sljedeće odluke:

  1. FK „BSK“ Banja Luka – Odbija se izdavanje licence za takmičenje u WWin ligi BiH za sezonu 2026/2027;
  2. FK „LEOTAR“ Trebinje – Odbija se izdavanje licence za takmičenje u WWin ligi BiH za sezonu 2026/2027;
  3. NK „ČELIK“ Zenica – Izdaje se licenca za takmičenje u WWin ligi BiH za sezonu 2026/2027.

Protiv ovih odluka dozvoljena je žalba Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova u roku od osam dana od dana prijema odluke.