Proslavljeni bosanskohercegovački stručnjak Vahid halilhodžić, komentarisao je uspjeh reprezentacije BIH, koja se plasirala u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva.
‘Ovo je izvanredan rezultat i treba im čestitati. To je povijesna pobjeda koja će biti dovoljna da Bosna i Hercegovina prođe u sljedeću nokaut fazu. Ja im čestitam, to je veliki uspjeh. No, treba reći da nisu imali tešku skupinu, ali u svakom slučaju zaslužuju velike čestitke i trebaju tako nastaviti dalje’, rekao je Halilhodžić za Sportklub.
‘Mene su oduševili mladi igrači, posebno Alajbegović i Bajraktarević koji su vrlo talentirani i imaju dobru tehniku. Tu su i veterani, tako da je to zapravo dobra kombinacija iskusnih igrača i mladih momaka. To je jedna fina skupina igrača i više sam nego zadovoljan što je Bosna i Hercegovina upisala pobjedu. Sada čekamo protivnika, hoće li to biti SAD ili Njemačka, vidjet ćemo’.
Analizirajući igru, naglasio je promjenu pristupa i veću agresivnost u odnosu na prethodne utakmice:
‘Reprezentaciji BiH trebala je pobjeda i ovoga su puta igrali mnogo agresivnije. Bilo je više presinga i borbenosti, što je vjerojatno doprinijelo tome da postignu ta tri gola. Igrački blok bio je postavljen znatno više, a igrači u prvoj liniji puno su radili kako bi stvarali taj pritisak. To je dovodilo do toga da igrači Katara često gube lopte u izgradnji napada.Selektor Barbarez dobro je to pripremio i veseli me ta napadačkija, ofanzivnija i ambicioznija igra koju je Bosna i Hercegovina pokazala. Sada čekamo nokaut fazu’.

