Legendarni košarkaški reprezentativac i dijete Mostara, Samir Lerić, oglasio se nakon skandaloznih scena na finalu Kupa BiH. U svojoj iskrenoj ispovijesti nije štedio nikoga, a njegova poruka odjekuje Hercegovinom.
Kada progovori neko ko je cijelu karijeru gradio na ponosu, sportskom duhu i ljubavi prema svom gradu i domovini, onda te riječi imaju posebnu težinu. Samir Lerić, jedan od igrača s najviše nastupa za košarkašku reprezentaciju BiH, nije mogao šutjeti na ono što je vidio na stadionu Rođeni.
Njegovu poruku, koju je uputio “onako iskreno, kao dijete ovog grada”, prenosimo u cijelosti:
“Sram, stid me je šta se sve dešavalo na današnjoj utakmici finala Kupa. Ovo nema veze sa sportom. Ovi ‘navijači’ Veleža uspjeli su svojim ponašanjem i pirotehnikom poslati ružnu sliku s jednog od najljepših stadiona u Bosni i Hercegovini. Uspjeli su se nadmašiti i spustiti na nivo onih što nas ‘vole’.
Do početka utakmice bila je to predivna atmosfera, ali sve ostalo je za zaborav. Hvala Bogu da neko nije teže povrijeđen… O samoj utakmici ne bih puno, sve smo vidjeli. Samo ću reći da se ni finale mahale ne igra na ovakav način, a kamoli finale Kupa Bosne i Hercegovine. Sramota u svakom pogledu.
Ne mogu niti želim čestitati nekome ko mrzi Bosnu i Hercegovinu, ali im mogu odati priznanje da su ostali na terenu do kraja, a nisu morali nakon svega što se dešavalo.
Idemo dalje, ali lekciju, nažalost, nismo naučili. A ko nam je opet kriv? Pa sami smo sebi krivi. Volim te Bosno i Hercegovino, jedna si jedina… Forza Velež!”

Ova reakcija izazvala je lavinu komentara na društvenim mrežama, a Lerić je još jednom pokazao da mu je obraz ispred svega, pa i ispred kluba kojeg voli najviše na svijetu.

