• Home  
  • Manijaci nikad direktniji: Borac protiv nas igra sa 17 igrača
- Premijer liga BiH

Manijaci nikad direktniji: Borac protiv nas igra sa 17 igrača

Navijačka grupa Manijaci oglasila se poslije utakmice sa Slogom u Doboju, a pred nadolazeću utakmicu protiv Borca na Grbavici. Njihovo saopštenje prenosimo cijelosti. Dešavanja na uzvratnoj utakmici četvrtfinala kupa u Doboju su otvorila oči i najvećim pacifistima među Željinim navijačima. Samo je to pozitivna stvar nakon ovakve lakrdije koja je homogenizirala Željino navijačko tijelo! Nakon […]

Manijaci nikad direktniji: Borac protiv nas igra sa 17 igrača

Navijačka grupa Manijaci oglasila se poslije utakmice sa Slogom u Doboju, a pred nadolazeću utakmicu protiv Borca na Grbavici. Njihovo saopštenje prenosimo cijelosti.

Dešavanja na uzvratnoj utakmici četvrtfinala kupa u Doboju su otvorila oči i najvećim pacifistima među Željinim navijačima. Samo je to pozitivna stvar nakon ovakve lakrdije koja je homogenizirala Željino navijačko tijelo!

Nakon još jedne u nizu brutalnih krađa na račun našeg kluba i poništenog Šabićevog čistog gola sa 11 metara, svima je napokon jasno da suđenje protiv Želje nije plod fudbalske netrpeljivosti već je rezultat aktivnog lobiranja antidržavnih elemenata kroz NS/FS BIH sa ciljem uništavanja i srozavanja kredibiliteta i reputacije “probosanskih” klubova. Ti klubovi su srozani do te mjere da totalni anonimusi – nebitni likovi koji u svojoj kući ne smiju zatražiti čašu vode, po sarajevskim stadionima se ponašaju kao “kauboji”!

Veliki problem očigledno predstavlja to što naš klub nije privatno glasilo političkih stranaka, pa onda niko i ne obraća pažnju, dok “silovatelji” iz saveza u tom slučaju vide svoju priliku. Ovo je očigledan politički problem u čije riješavanje se moraju uključiti politički državotvorni elementi! Naš klub, također, mora biti angažovaniji po tom pitanju, direktniji, da se ne završi sve na “pitomom” saopštenju, već sistemski pristupiti istom i stvari nazivati svojim imenom.

Dotaknimo se i vikenda pred nama.

U goste nam dolazi Borac. Minula dešavanja trebaju da nam budu motiv da napunimo stadion u subotu u 15 sati i pokažemo da našu ljubav ne mogu poremetiti! I ove sezone je naš stadion najposjećeniji i tako mora da ostane!

Ekipa je napokon proigrala. Vidi se žar, volja, trud i disciplina, te očekujemo isti pristup i ovoj utakmici kako bismo se mogli nadati bodovima. Puna Grbavica je u neravnopravnim uslovima često znala pobjediti fudbalsk klub Borac koji po nepisanom pravilu protiv nas igra sa 17 igrača u polju!

U subotu na Grbavici od 15 sati ne smije niko sjediti na tribinama, već 90 minuta moramo biti na nogama pa da i naš Željo igra barem sa 12 igrača.