Egipatskoj reprezentaciji na Svjetskom prvenstvu navodno nije odobreno da direktno iz Vancouvera otputuje u Seattle, gdje je planirala obaviti pripreme za narednu utakmicu.
Mohamed Salah i njegovi saigrači u nedjelju navečer ostvarili su prvu pobjedu u historiji nastupa na Svjetskom prvenstvu, savladavši Novi Zeland rezultatom 3:1 u Vancouveru.
Prema navodima medija, Egipćani su podnijeli zahtjev da ove sedmice ostanu u Seattleu, ali su ga lokalne sigurnosne vlasti odbile.
Umjesto toga, afrička selekcija vratit će se u svoju glavnu bazu u Spokaneu, u saveznoj državi Washington, koja se nalazi oko 450 kilometara istočno od Seattlea.
U saopćenju koje je objavio Fudbalski savez Egipta, selektor Hossam Hassan izjavio je:
„Sigurnosne vlasti odbile su zahtjev reprezentacije da, prema ranijem planu, ostane u Seattleu nakon utakmice protiv Novog Zelanda na Svjetskom prvenstvu, zbog čega će se delegacija reprezentacije vratiti u Spokane.
Željeli smo direktno otputovati u Seattle kako bismo poštedjeli igrače dodatnog umora zbog brojnih putovanja uoči utakmice protiv Irana 26. juna. Međutim, nakon odluke sigurnosnih službi, delegacija reprezentacije Egipta vratit će se u Spokane.“

